سربدار کردن جوانان مبارز این مرز و بوم که برای آزادی سرزمین شان به میدان آمده اند، نشانه ضعف و خواری اشغالگران حاکم بر ایران است‌. علیرغم اختلاف شدید در ارکان حاکميت، متاسفانه دو تن از جوانان مبارز به دار آويخته و جاودانه شدند.
برای اجرای عدالت، اکنون بهترین زمان است تا سرکوبگران، اعم از قضات صادر کننده احکام ناعادلانه و ماموران و پرسنل و تمامی عوامل اداری و انتظامی و قضایی و امنیتی به محاکمه و مجازات برسند.
پیشنهاد و برنامه اجرایی جوانان مبارز، تشکیل کمیته مجازات برای اجرای احکام مناسب با جنایت کاران و سرکوبگران است. بهترین روش، همین قانون فعلی مجازات اسلامی برای آمران و عاملان جنایت ها و سرکوب هاست که در هر مکان و زمان مناسبی به اجرا در آید.
اینک اکثر مسئولین حکومت اشغالگر ایران، طبق قانونی که خودشان تصویب کرده اند، بعنوان محارب می‌باشند. اینها با نام دین، ملیت، فرهنگ و بسیاری کلمات فریبنده به جنگ با خدا و مردم و کشورمان آمده اند و طبق قوانین خودشان با آنها برخورد قضایی و جدی خواهیم کرد.
از جمله دیگر اتهام‌های وارده به دست اندرکاران و مسئولین عالی رتبه جمهوری اسلامی، اخلال در نظام اقتصادی، نابودی تولید و صنعت، اختلال در نظم عمومی، تشویش اذهان عمومی، اقدام به قصد ضربه به امنیت ملی، تنظیم و انجام توافق نامه ها و قرارداد ها با برخی کشور ها به قصد نابودی منابع و سرمایه ملی، مخالفت با آزادی پوشش و مذهب و عقیده، سرقت و تخریب اموال عمومی و شخصی مردم، سوء استفاده از مقام و منصب و اختلاس مالی، اعمال شنیع و ضد اخلاقی، توهین و افترا به شناسنامه و هویت ملی ایرانیان، دروغ گویی و ریاکاری، سرقت گنجینه های تاریخی، اقدام به مهاجرت نخبگان از کشور، وابستگی کشور به برخی قدرت های جهانی، قاچاق ارز و طلا و کالای ضروری مردم، اقدام به گران کردن مسکن و اجاره ها، نزول خواری و ربا و بهره های بانکی، اقدام به گران کردن مایحتاج ضروری خانواده، تلاش در فقیر داشتن مردم، ایجاد زمینه های رشوه خواری و زمین خواری، محدود کردن آزادی های فردی و اجتماعی مردم ایران، گران کردن بی رویه خودرو و عدم حق انتخاب مردم برای خودرو های مورد نظر، انجام شکنجه و تهدید و ارعاب، اقدام به ارعاب و ترس و وحشت در جامعه، اقدام به اخذ مالیات های سنگین و بی حساب و عدم و شفافیت مالی مالیات های دریافتی از مردم، اقدام به نابودی تولیدات صنعتی، نابودی دام های اصیل و جایگزینی دام های ژنتیکی از چین و روسیه، اقدام به تخریب مراکز فرهنگی و مذهبی و آتش زدن کتب آسمانی، بی حرمتی و بی ادبی به مردم فرهیخته ایران، نابودی جنگل ها و محيط زيست و بسیاری از اتهام های دیگر، فعلا بعنوان اصول محاکمه سران قوا، رهبری، فرماندهان نظامی و امنیتی، قضات و برخی پرسنل ادارات و وزارتخانه ها و شهرداری در نظر گرفته شده که به زودی به مرحله اجرا در خواهد آمد.
جوانان مبارز با عزمی راسخ به نبرد تا آزادی ادامه می‌دهد.